..:: AUTHENTIC - historie ::..

1992-1996 PRVNÍ ETAPA:

Kapela Authentic vznikla v Čelákovicích na jaře roku 1992. Založil jí kytarista Václav Jiřička a basák Honza Matouš.Na bicí se zde vystřídali Jirka Toth a Petr Chaloupka až se jich na nějaký čas ujal sám V. Jiřička který opustil šest strun. Zpěvu a kytary se ujal Karel Bartůněk a na druhou kytaru Petr Socha. A styl, ano Heavy Metal.Jelikož Authentic měl problémy s bubeníky a Honza Matouš hrál paralelně ve Spwasssh! oslovil jejich bubeníka Martina Bendu a ten se k nim v roce 1993 přidává. Tady začíná první etapa kapely v sestavě.

Karel Bartůněk - kytara, zpěv

Petr Socha - kytara

Honza Matouš - basa, zpěv

Martin Benda - bicí

Kapela zkouší v Čelákovicích u Honzovy babičky a koncertuje, převážně v Brandýse, Čelákovicích a Nymburce. Ale stále radši než na zkoušky chodí kapela do hospody, to vždy rozčílí M.Bendu a kapelu opouští.V kapele se střídají bubeníci Radek Krupička a Petr Javorský ale po nějakém čase se M.Benda zase vrací a takhle to pokračuje až někdy do roku 1996 a kapela se pozvolně upijí a rozpadá.

1998-2004 DRUHÁ ETAPA:

Píše se rok 1998 a dochází k setkání M. Bendy s K. Bartůňkem kteří ke svému úžasu zjišťují, že se oba přestěhovali do Milovic nad Labem a bylo jasno, reunion Authentic. S pomocí tehdejšího starosty města Milovice získáváme zkušebnu přímo v místě bydliště. Připojuje se starý známý H.Matouš, ale P.Socha je vytížen studiem a jeho místo obsazuje Tomáš Vobecký.

Kapela zmoudřela, víc času trávila ve zkušebně než po hospodách, trochu se odklonila od klasického heavy metalu k přímočařejšímu hard rocku a koncertovala.

V roce 2001 natáčíme demo „Procesí“.

V roce 2003 vzniká koncepční demo „Seveřané“.

Vše jsme si nahrávali sami v naší zkušebně ve sklepě.

2004-opouští naše řady H. Matouš, jelikož je po hudební stránce velmi vytížen (Ozzy Osbourne revival, J. Schelinger revival) na jeho místo nastupuje další milovičák Pepa Štěpán (ex. Vosí hnízdo). Ten v kapele setrvává necelý rok odehraje pouze dva koncerty. Co dál…..na doporučení Kořena (Aliwashi, So, Qwill) jsme oslovili.

Karla Řípu (ex V krátkosti) a ten naší nabídku k naší velké radosti přijal.

2005-2009 TŘETÍ ETAPA:

Karel Bartůněk - kytara, zpěv(od roku 2005)

Tomáš Vobecký - kytara, zpěv

Martin Benda - bicí

Karel Řípa - basa, zpěv

Karel vnesl do kapely pohodu a nadšení a stmelil kolektiv. Authentic je v takové formě jako nikdy předtím, často koncertuje, pracuje na nových skladbách a stále vylepšuje svou pódiovou prezentaci.

Karla Řípu (ex V krátkosti) a ten naší nabídku k naší velké radosti přijal.

2010-SOUČASTNOST ČTVRTÁ ETAPA:

Karel Bartůněk - kytara, zpěv(od roku 2005)

Jirka Fotr - kytara, zpěv

Martin Benda - bicí

Honza Matouš - basa, zpěv

PROSTĚ HARD N´HEAVY FOREVER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
© Authentic 2010